O mně

Jmenuji se Martin, je mi 25 let, tvořím weby, vyvíjím webové appky, tvořím grafiku, fotím, ...

Mojí hlavní činností je tvorba webů a webových aplikací. Většina těchto webů běží na mém redakčním systému Websy, který intezivně vyvíjím přes 7 let. Mimo tvorbu webů se zabývám tvorbou grafických prací od firemních log přes letáky až po vizitky. Jsem velký fanda všeho od Googlu, hlavně tedy jejich služeb. Mojí velkou zálibou je focení, které se občas stává i mou prací. Rád cestuji, chodím po horách, mám rád folklór, dobré jídlo a pití.

V roce 2020 jsem uspěšně dokončil studium Aplikované informatiky a řízení na Fakultě strojního inženýrství VUT v Brně, a proto jsem inženýr. ... Ale oslovovat mě tak nemusíte. :-)

Weby a programování

K programování jsem se dostal už na základní škole, kdy jsem programoval jednoduché aplikace (tenkrát ještě programy) pro Windows v jazycích Visual Basic a C#. V prváku na střední jsem se dostal k robotice. Robotika spojuje mnoho oborů dohromady a já vždy chtěl vědět od všeho něco. Díky tomu jsem se naučil vytvářet elektrické obvody a programovat mikročipy, které jsou dnes ve velkém počtu zařízení hlavně díky IoT.

Tvorbou webů jsem se okrajově věnoval také již na základní škole, ale více jsem se o ně začal zajímat až na začátku střední školy. V druháku jsem se podílel na tvorbě webového projektu Procvič si názvosloví | Názvosloví.cz, který pomáhá studentům s pochopením chemického názvosloví a s jeho následným procvičením. Web jsem postavil na mém jednoduchém systému WebSystem (dnes Websy One). S tímto projektem jsme v roce 2013 vyhráli celorepublikové kolo Středoškolské odborné činnosti.

Na systému pohánějící tento web jsem začal dále pracovat a vznikl oddělený systém Websy, který vyvíjím až do dneška a běží na něm zhruba 30 webů a webových aplikací. Se systémem jsem v roce 2015 také vyhrál celostátní kolo Středoškolské odborné činnosti a následně obsadil i druhé místo v prestižní soutěži České hlavičky. V roce 2016 jsem pod značku Websy.cz zahrnul všechny mnou nabízené webové služby.

Focení

Focení je dnes spíše mým koníčkem než pracovní činností. Když se potřebuji odreagovat, vezmu zrcadlovku a jdu se projít a fotit. Je to skvělý relax. Občas nafotím i nějakou akci, či jiné fotky na přání. Některé si můžete prohlédnout v sekci Foto.